UM2101SM
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
UM2101SM
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 2.5pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F : 2Ohm @ 100mA, 2MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 100V
Supplier Device Package : -
Mfr : Microchip Technology
Package / Case : SQ-MELF
Power Dissipation (Max) : 15 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C
Description : SI PPIN HERMETIC MELF
Model Number : UM2101SM
Contact Now
RF Diode PIN - Single 100V 15 W