MA4PK2004
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MA4PK2004
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 25 A
Product Status : Active
Package : Tray
Series : KILOVOLT™
Capacitance @ Vr, F : 3.2pF @ 100V, 1MHz
Resistance @ If, F : 200mOhm @ 500mA, 4MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 2000V
Supplier Device Package : -
Mfr : MACOM Technology Solutions
Package / Case : 1075
Power Dissipation (Max) : 37.5 W
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 175°C (TA)
Base Product Number : MA4PK
Description : DIODE,PIN,CERAMIC_PKG,SI,ODS1038
Model Number : MA4PK2004
Contact Now
RF Diode PIN - Single 2000V 25 A 37.5 W